Sort by

Jeremy has logged 98 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Home from the Sea

Home from the Sea

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Where Spring Comes Late

Where Spring Comes Late

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
How to Succeed in Business Without Really Trying

How to Succeed in Business Without Really Trying

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Untold: Caitlyn Jenner

Untold: Caitlyn Jenner

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Scandalous Adventures of Buraikan

The Scandalous Adventures of Buraikan

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fearless

Fearless

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sea of Love

Sea of Love

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
As the Clouds Scatter

As the Clouds Scatter

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Threads

Threads

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Metal Veins

Black Metal Veins

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Operation Condor

Operation Condor

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Untold: Deal with the Devil

Untold: Deal with the Devil

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Anand

Anand

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Porndemic

Porndemic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Graveyard of Honor

Graveyard of Honor

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Russians Are Coming! The Russians Are Coming!

The Russians Are Coming! The Russians Are Coming!

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
1964

1964

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vengeance for Sale

Vengeance for Sale

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
36 Hours

36 Hours

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dam Busters

The Dam Busters

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Duel Tale

A Duel Tale

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Choke

Choke

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Feeling of Being Watched

The Feeling of Being Watched

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Battles Without Honor and Humanity: Final Episode

Battles Without Honor and Humanity: Final Episode

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Curse of the Golden Flower

Curse of the Golden Flower

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Trap

A Trap

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Val

Val

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Am a Cat

I Am a Cat

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Desert Runners

Desert Runners

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of Hell

Portrait of Hell

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Meth Storm

Meth Storm

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry