Sort by
  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Hasan Minhaj: The King's Jester

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • 38 at the Garden

  • Vengeance

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★½

  • Return to Seoul

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Ali Wong: Don Wong

  • Kimi

    ★★½

  • Moonfall

    ★★

  • Fire of Love

    ★★★★★

  • Insecure: The End

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ½

  • New York Ninja

  • No Time to Die

  • Squid Game

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • Mad God

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★½

  • The Suicide Squad

  • Paris, 13th District

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • On My Mind

    ★½

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Halston

    ★★★★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Taipei Suicide Story

    ★★

  • Bubble