• Soul

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Be Water

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

  • The Death of Superman

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Ready Player One

  • Black Panther

    ★★★★★

  • RBG

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Pitch Perfect 3

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Trolls

  • Storks

  • Sing

    ★★★★

  • Arrival

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • The Secret Life of Pets

  • Finding Dory

  • The Angry Birds Movie

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Zootopia

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Maze Runner: The Scorch Trials

  • Inside Out

  • Pitch Perfect 2

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • The Last Five Years

  • Big Hero 6

  • The Maze Runner

  • Walking on Sunshine

    ★★

  • Rio 2

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Mr. Peabody & Sherman

  • The Lego Movie

  • Boyhood

  • Frozen

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Despicable Me 2

  • Man of Steel

    ★★★★

  • Les Misérables