• George Carlin's American Dream

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • 2000 Mules

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • We Need to Talk About Cosby

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Lead Me Home

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Four Roads

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • South Park Vaccination Special

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★

  • CODA

    ★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

  • Small Axe

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★