RSS feed for Jeremy
  • TFW NO GF

    ★½

  • The Hunt

    ★★

  • DAU. Natasha

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Alien

    ★★★

  • Sleep

    ★★

  • The Exit of the Trains

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Downhill

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • The Year of the Discovery

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Look Then Below

    ★★★½

  • Underwater

    ★★

  • The Grudge

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★

  • The Wolves

    ★★★

  • VFW

    ★★★½

  • Z

    ★★★

  • She Never Died

    ★★

  • Workforce

    ★★★

  • The Vigil

    ★★★

  • Anne at 13,000 ft

    ★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Wet Season

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Saint Maud

    ★★½

  • Making Monsters

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Amusement Ride

    ★★

  • 2008

    ★★½

  • The Capote Tapes

    ★★

  • Devil Between The Legs

    ★★★

  • Blackbird

    ★★★

  • Letter to the Editor

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Red Fields

    ★★

  • The Cave

    ★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★

  • Blood Quantum

    ★★

  • Moffie

    ★★★½

  • Saturday Fiction

    ★★★

  • About Endlessness

    ★★★½

  • The Painted Bird

    ★★½

  • Corpus Christi

    ★★

  • Martin Eden

    ★★½

  • Wasp Network

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ema

    ★★★

  • The Two Popes

    ★½

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★★

  • Seberg

    ★★★

  • Waves

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Judy

    ★★

  • First Cow

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Gundala

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Mariam

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • A Topography of Memory

    ★★★½

  • Lore

    ★★★½

  • Oroslan

    ★★½