RSS feed for Jeremy

Jeremy has logged 30 entries for films during 2001.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Book of Life

The Book of Life

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Charlotte Gray

Charlotte Gray

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ali

Ali

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Baise-moi

Baise-moi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Conspirators of Pleasure

Conspirators of Pleasure

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Business of Strangers

The Business of Strangers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Circle

The Circle

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mirror

The Mirror

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crazy/Beautiful

Crazy/Beautiful

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Bandits

Bandits

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Amélie

Amélie

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Aimee & Jaguar

Aimee & Jaguar

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Junior Size 36

Junior Size 36

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Amores perros

Amores perros

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Central Station

Central Station

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bread and Roses

Bread and Roses

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Blood of a Poet

The Blood of a Poet

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Open Your Eyes

Open Your Eyes

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Night and the City

Night and the City

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Blue Angel

The Blue Angel

1930
×
★★★★★
Read the review Edit this entry