RSS feed for Jeremy

Jeremy has logged 99 entries for films during 2003.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
She Done Him Wrong

She Done Him Wrong

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Biker Boyz

Biker Boyz

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Charlotte Sometimes

Charlotte Sometimes

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Splendor

American Splendor

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Company

The Company

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anything Else

Anything Else

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cypher

Cypher

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bodies, Rest & Motion

Bodies, Rest & Motion

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brother's Keeper

Brother's Keeper

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Act of Seeing with One's Own Eyes

The Act of Seeing with One's Own Eyes

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Medea

Medea

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Capturing the Friedmans

Capturing the Friedmans

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Aileen: Life and Death of a Serial Killer

Aileen: Life and Death of a Serial Killer

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mercano the Martian

Mercano the Martian

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Soldier's Girl

Soldier's Girl

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Giants and Toys

Giants and Toys

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Strawberry Blonde

The Strawberry Blonde

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Cadillac

Black Cadillac

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Can She Bake A Cherry Pie?

Can She Bake A Cherry Pie?

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Identity

Identity

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Confidence

Confidence

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghosts of the Abyss

Ghosts of the Abyss

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Good Thief

The Good Thief

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas in July

Christmas in July

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fury

Fury

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Steel Helmet

The Steel Helmet

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Yearling

The Yearling

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Save the Last Dance

Save the Last Dance

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hellzapoppin'

Hellzapoppin'

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dark Victory

Dark Victory

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Cadillac

Black Cadillac

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fando and Lis

Fando and Lis

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mystery of the Wax Museum

Mystery of the Wax Museum

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wrong Man

The Wrong Man

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Judge Priest

Judge Priest

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry