RSS feed for Jeremy

Jeremy has logged 207 entries for films during 2004.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Choose Me

Choose Me

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alexander

Alexander

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Undertow

Undertow

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
You'll Find Out

You'll Find Out

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Salomé

Salomé

1922
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Patton

Patton

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Anatomy of Hell

Anatomy of Hell

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vera Drake

Vera Drake

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The World

The World

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kings and Queen

Kings and Queen

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The 10th District Court: Moments of Trial

The 10th District Court: Moments of Trial

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kids

Kids

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
This Gun for Hire

This Gun for Hire

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Triple Agent

Triple Agent

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tae Guk Gi: The Brotherhood of War

Tae Guk Gi: The Brotherhood of War

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Enduring Love

Enduring Love

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Vanity Fair

Vanity Fair

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Others

The Others

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zebraman

Zebraman

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vinyl

Vinyl

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dough for the Do-Do

Dough for the Do-Do

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Clean, Shaven

Clean, Shaven

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mean Creek

Mean Creek

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mad Love

Mad Love

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hair-Raising Hare

Hair-Raising Hare

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Samurai

The Twilight Samurai

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Miracle

Miracle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Benji

Benji

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
Exorcist: The Beginning

Exorcist: The Beginning

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Dirty Shame

A Dirty Shame

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Iron Mask

The Iron Mask

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Battle Royale II: Requiem

Battle Royale II: Requiem

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Skeleton Frolics

Skeleton Frolics

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lost Skeleton of Cadavra

The Lost Skeleton of Cadavra

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Dirty Shame

A Dirty Shame

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Door in the Floor

The Door in the Floor

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Village

The Village

2004
×
★★
Read the review Edit this entry