RSS feed for Jeremy

Jeremy has logged 87 entries for films during 2007.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In the City of Sylvia

In the City of Sylvia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Go Go Tales

Go Go Tales

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lake of Fire

Lake of Fire

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Not There.

I'm Not There.

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alexandra

Alexandra

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Silent Light

Silent Light

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Circus

The Circus

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Man from London

The Man from London

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Married Life

Married Life

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Romance of Astrea and Celadon

The Romance of Astrea and Celadon

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Unholy

Unholy

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
This Is England

This Is England

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Valley of Elah

In the Valley of Elah

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Caged

Caged

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Brave One

The Brave One

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stephanie Daley

Stephanie Daley

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cassandra's Dream

Cassandra's Dream

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eat, for This Is My Body

Eat, for This Is My Body

2007
×
Read the review Edit this entry  
14
Encounters at the End of the World

Encounters at the End of the World

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sukiyaki Western Django

Sukiyaki Western Django

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Help Me, Eros

Help Me, Eros

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Girl in the Park

The Girl in the Park

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Devil's Chair

The Devil's Chair

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Christopher Columbus, The Enigma

Christopher Columbus, The Enigma

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Iska's Journey

Iska's Journey

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Jellyfish

Jellyfish

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Before I Forget

Before I Forget

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy New Life

Happy New Life

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dr. Plonk

Dr. Plonk

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Band's Visit

The Band's Visit

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Savages

The Savages

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Mourning Forest

The Mourning Forest

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stuck

Stuck

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Immer nie am Meer

Immer nie am Meer

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Towelhead

Towelhead

2007
×
½
Read the review Edit this entry