RSS feed for Jeremy

Jeremy has logged 62 entries for films during 2008.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Year Ago in Winter

A Year Ago in Winter

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Acolytes

Acolytes

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Flash of Genius

Flash of Genius

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Two-Legged Horse

Two-Legged Horse

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Flame & Citron

Flame & Citron

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
This Night

This Night

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Burrowers

The Burrowers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Uncertainty

Uncertainty

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Better Things

Better Things

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Three Wise Men

Three Wise Men

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Plastic City

Plastic City

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gods

Gods

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deadgirl

Deadgirl

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Secret Life of Bees

The Secret Life of Bees

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jerichow

Jerichow

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Not Quite Hollywood

Not Quite Hollywood

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sky Crawlers

The Sky Crawlers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
33 Scenes from Life

33 Scenes from Life

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Revanche

Revanche

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Service

Service

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Burning Plain

The Burning Plain

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Detroit Metal City

Detroit Metal City

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zift

Zift

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Vinyan

Vinyan

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
One Day You'll Understand

One Day You'll Understand

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ocean Flame

Ocean Flame

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
JCVD

JCVD

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Treeless Mountain

Treeless Mountain

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I've Loved You So Long

I've Loved You So Long

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Biggest Chinese Restaurant in the World

The Biggest Chinese Restaurant in the World

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chocolate

Chocolate

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Che: Part Two

Che: Part Two

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christmas Holiday

Christmas Holiday

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tulpan

Tulpan

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Class

The Class

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry