RSS feed for Jeremy

Jeremy has logged 39 entries for films during 2010.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The American

The American

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Housemaid

The Housemaid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Passion Play

Passion Play

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
Super

Super

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Submarine

Submarine

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Miral

Miral

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hereafter

Hereafter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Ward

The Ward

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cave of Forgotten Dreams

Cave of Forgotten Dreams

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nostalgia for the Light

Nostalgia for the Light

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Home for Christmas

Home for Christmas

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Outside the Law

Outside the Law

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The First Grader

The First Grader

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vanishing on 7th Street

Vanishing on 7th Street

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Tabloid

Tabloid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inside Job

Inside Job

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bunraku

Bunraku

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Break Up Club

Break Up Club

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Love Crime

Love Crime

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Armadillo

Armadillo

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boxing Gym

Boxing Gym

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
What I Love the Most

What I Love the Most

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Illusionist

The Illusionist

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Conspirator

The Conspirator

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Made in Dagenham

Made in Dagenham

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Catfish

Catfish

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Legend of the Fist: The Return of Chen Zhen

Legend of the Fist: The Return of Chen Zhen

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Faith

Bad Faith

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Poetry

Poetry

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
At Sea

At Sea

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bestseller

Bestseller

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Carlos

Carlos

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cyrus

Cyrus

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry