RSS feed for Jeremy

Jeremy has logged 184 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dreams of a Life

Dreams of a Life

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
West of Memphis

West of Memphis

2012
×
Read the review Edit this entry  
29
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Aggression Scale

The Aggression Scale

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Barbara

Barbara

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Natural Selection

Natural Selection

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Guilt Trip

The Guilt Trip

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Middle of Nowhere

Middle of Nowhere

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Keep the Lights On

Keep the Lights On

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Excision

Excision

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
How to Survive a Plague

How to Survive a Plague

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The House I Live In

The House I Live In

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Girl Walk: All Day

Girl Walk: All Day

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Collection

The Collection

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Return

Return

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Two Solutions for One Problem

Two Solutions for One Problem

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vamps

Vamps

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sessions

The Sessions

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hitchcock

Hitchcock

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marina Abramović: The Artist Is Present

Marina Abramović: The Artist Is Present

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tabu

Tabu

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beyond the Hills

Beyond the Hills

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Room 237

Room 237

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry