RSS feed for Jeremy

Jeremy has logged 23 entries for films during September 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Edit this entry  
28
The Book of Stone

The Book of Stone

1969
×
★★★
Edit this entry  
27
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tusk

Tusk

2014
×
Edit this entry  
19
The Homesman

The Homesman

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
The Burning

The Burning

1981
×
★★★
Edit this entry  
15
The Century of the Self

The Century of the Self

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Drop

The Drop

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
No Good Deed

No Good Deed

2014
×
★★½
Edit this entry  
07
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★½
Edit this entry  
06
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
If I Stay

If I Stay

2014
×
★½
Edit this entry  
04
Bad Behavior

Bad Behavior

2013
×
★½
Edit this entry  
03
The Disappearance of Eleanor Rigby: Them

The Disappearance of Eleanor Rigby: Them

2014
×
★★
Edit this entry  
02
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tracks

Tracks

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love Is Strange

Love Is Strange

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry