Sort by

Jeremy has logged 372 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Treasure

The Treasure

1923
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fences

Fences

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tower

Tower

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beduino

Beduino

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Allied

Allied

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Author: The JT LeRoy Story

Author: The JT LeRoy Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Free In Deed

Free In Deed

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Howards End

Howards End

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shut In

Shut In

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Staying Vertical

Staying Vertical

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Fraud

Fraud

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
Off the Rails

Off the Rails

2016
×
★★
Edit this entry  
06
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Another Evil

Another Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Do Not Resist

Do Not Resist

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Perfect Blue Sky

A Perfect Blue Sky

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Interior. Familia

Interior. Familia

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Trash Fire

Trash Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
#SCREAMERS

#SCREAMERS

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kill Command

Kill Command

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
We Are the Flesh

We Are the Flesh

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Man Underground

Man Underground

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Girl with Two Faces

The Girl with Two Faces

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sully

Sully

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Stairs

The Stairs

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
13th

13th

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry