RSS feed for Jeremy

Jeremy has logged 325 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
What You Gonna Do When the World's on Fire?

What You Gonna Do When the World's on Fire?

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Angelo

Angelo

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Grand Bizarre

The Grand Bizarre

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Nekrotronic

Nekrotronic

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Consequences

Consequences

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Her Job

Her Job

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
First Man

First Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Long Way Back Home

Long Way Back Home

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Puppet Master III: Toulon's Revenge

Puppet Master III: Toulon's Revenge

1991
×
★★
Edit this entry  
18
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Faust

Faust

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Those Who Work

Those Who Work

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Young and Alive

Young and Alive

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Shadow Animals

Shadow Animals

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Raymonde or the Vertical Escape

Raymonde or the Vertical Escape

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Comfort Stations

Comfort Stations

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Dead Night

Dead Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Domestics

The Domestics

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Hunters

Hunters

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

2016
×
★★
Edit this entry  
05
Tully

Tully

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Waiting for the Barbarians

Waiting for the Barbarians

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Freehold

Freehold

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Drown Among the Dead

Drown Among the Dead

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Early Man

Early Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Keep Watching

Keep Watching

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Frazier Park Recut

Frazier Park Recut

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Veronica

Veronica

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Crescent

The Crescent

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Racer and the Jailbird

Racer and the Jailbird

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Little Girl Who Was Too Fond of Matches

The Little Girl Who Was Too Fond of Matches

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Oblivion Verses

Oblivion Verses

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
West of Sunshine

West of Sunshine

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Raising Bertie

Raising Bertie

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Nina

Nina

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★
Read the review Edit this entry