RSS feed for Jeremy

Jeremy has logged 689 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Dark

The Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Terrified

Terrified

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Acrimony

Acrimony

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jeremiah Terminator LeRoy

Jeremiah Terminator LeRoy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Our Time

Our Time

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Killing

Killing

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Border

Border

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Dharma

American Dharma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Styx

Styx

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Loro

Loro

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hector Malot: The Last Day of the Year

Hector Malot: The Last Day of the Year

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Yuva

Yuva

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Staircase

The Staircase

2005
×
★★★
Edit this entry  
20
The Fall

The Fall

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fuck You

Fuck You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★★
Edit this entry  
19
Puppet Master II

Puppet Master II

1990
×
★★★
Edit this entry  
19
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★★
Edit this entry  
15
King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gulyabani

Gulyabani

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Call

The Call

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Veslemøy's Song

Veslemøy's Song

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Falling

The Falling

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Long Way Home

Long Way Home

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Araby

Araby

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
When Worlds Collide

When Worlds Collide

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Chantrapas

Chantrapas

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Apostasy

Apostasy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Have a Nice Day

Have a Nice Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vampire Clay

Vampire Clay

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Plus Ultra

Plus Ultra

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Leopardi

Leopardi

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monster in the Closet

Monster in the Closet

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bend of the River

Bend of the River

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry