RSS feed for Jeremy

Jeremy has logged 339 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Strange Case of Angelica

The Strange Case of Angelica

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fire in Castilla (Tactilvision from the Moor of the Fright)

Fire in Castilla (Tactilvision from the Moor of the Fright)

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Seven Men from Now

Seven Men from Now

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Marat/Sade

Marat/Sade

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Damsel

Damsel

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gemini

Gemini

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sandra

Sandra

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Infinite Football

Infinite Football

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Freebie and the Bean

Freebie and the Bean

1974
×
★★★★
Edit this entry  
12
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pretty Maids All in a Row

Pretty Maids All in a Row

1971
×
★★★★
Edit this entry  
25
In Jackson Heights

In Jackson Heights

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Onward Lossless Follows

Onward Lossless Follows

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gemini

Gemini

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Interiors

Interiors

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bedlam

Bedlam

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
4 Days in France

4 Days in France

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
4

4

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Le tempestaire

Le tempestaire

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Devil Thumbs a Ride

The Devil Thumbs a Ride

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry