RSS feed for Jeremy

Jeremy has logged 83 entries for films released in 2008.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Palermo Shooting

Palermo Shooting

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Adoration

Adoration

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Séraphine

Séraphine

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Prince of Broadway

Prince of Broadway

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Sleep Dealer

Sleep Dealer

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Medicine for Melancholy

Medicine for Melancholy

2008
×
★★½
Edit this entry  
22
Origin of the Species

Origin of the Species

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
24 City

24 City

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
Milk

Milk

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Glory at Sea

Glory at Sea

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jolene

Jolene

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mock Up on Mu

Mock Up on Mu

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Lake

A Lake

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Who Does She Think She Is

Who Does She Think She Is

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
Nothing But the Truth

Nothing But the Truth

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
The Bastards

The Bastards

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Max Manus: Man of War

Max Manus: Man of War

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Garden

The Garden

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fifty Dead Men Walking

Fifty Dead Men Walking

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Red

Red

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It Might Get Loud

It Might Get Loud

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bronson

Bronson

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
AM1200

AM1200

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Departures

Departures

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Biology

Bad Biology

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
À l'aventure

À l'aventure

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Reader

The Reader

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Year Ago in Winter

A Year Ago in Winter

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Acolytes

Acolytes

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Flash of Genius

Flash of Genius

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Two-Legged Horse

Two-Legged Horse

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Flame & Citron

Flame & Citron

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
This Night

This Night

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Burrowers

The Burrowers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Better Things

Better Things

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Three Wise Men

Three Wise Men

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Plastic City

Plastic City

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gods

Gods

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★
Read the review Edit this entry