RSS feed for Jeremy
  • Dune

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Kill Bill: The Whole Bloody Affair

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Departed

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★★

  • Jackie Brown

    ★★★★

  • Titanic

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★★