Sort by
  • Disenchanted

  • The People We Hate at the Wedding

  • Stutz

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Blonde

  • Bros

  • Inside the Mind of a Cat

  • Trainwreck: Woodstock '99

  • Nope

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • The Northman

  • Moon Knight

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Death to 2021

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Life in a Day 2020

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Death to 2020

  • The Last Blockbuster

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mank

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Bright Hill Road

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Mainstream

    ★★★

  • My Octopus Teacher

  • Skin: A History of Nudity in the Movies

  • Hamilton

  • Capone

    ★½

  • All the Bright Places

  • Onward

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Courier

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out