RSS feed for Jeremy
  • The Old Guard

    ★★★

  • Greyhound

    ★★½

  • Desperados

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Downhill

    ★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Dolittle

    ½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Aeronauts

    ★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • 7500

    ★½

  • The Kitchen

    ★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★