RSS feed for Jermaine
  • #Alive

    ★★★½

  • Extraction

    ★★

  • Shape of Red

    ★★★★½

  • Malang

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Romance Doll

    ★★

  • The Man Standing Next

    ★★★½

  • Jai Mummy Di

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Like a Boss

    ★★

  • Darbar

    ★★★

  • Ashfall

    ★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Mardaani 2

    ★★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Pati Patni Aur Woh

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • i -Documentary Of The Journalist-

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★½

  • The Forest of Love

    ★★★½

  • Earthquake Bird

    ★★★½

  • Dancing Mary

    ★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Little Miss Period

    ★★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½

  • Wet Season

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Jallikattu

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Iron Fists and Kung Fu Kicks

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Kabir Singh

    ★★★½

  • Long Live the King

    ★★★½

  • Little Nights, Little Love

    ★★★½

  • Shaft

    ★★½

  • The Black Godfather

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • First Love

    ★★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Kalank

    ★★½

  • The Trap

    ½

  • Super Deluxe

    ★★★½

  • Money

    ★★½

  • Makuko

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Samurai Marathon

    ★★½

  • Furie

    ★★★★

  • David Bowie: Finding Fame

    ★★★½

  • The Wandering Earth

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Great Hack

    ★★★★

  • Polar

  • Petta

    ★★★★

  • Glass

    ★★½

  • Zero

    ★★