RSS feed for Jerome1994

Jerome1994 has logged 72 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Kill It

Don't Kill It

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Creature Below

The Creature Below

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Deserted

Deserted

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Creepy

Creepy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Drifter

Drifter

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
VooDoo

VooDoo

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Collide

Collide

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Lemon Tree Passage

Lemon Tree Passage

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Needlestick

Needlestick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fare

Fare

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Little Murder

Little Murder

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
XX

XX

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Fable

American Fable

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
In Dubious Battle

In Dubious Battle

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Abduction of Jennifer Grayson

The Abduction of Jennifer Grayson

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Man Vs.

Man Vs.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Another Yeti a Love Story: Life on the Streets

Another Yeti a Love Story: Life on the Streets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zombie Cats from Mars

Zombie Cats from Mars

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Taken Heart

Taken Heart

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sex Doll

Sex Doll

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Surf's Up 2 - Wave Mania

Surf's Up 2 - Wave Mania

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
The Tribe

The Tribe

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser: Revelations

Hellraiser: Revelations

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser: Deader

Hellraiser: Deader

2005
×
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser: Hellseeker

Hellraiser: Hellseeker

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bornless Ones

Bornless Ones

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Stray Bullets

Stray Bullets

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
1 Night

1 Night

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Havenhurst

Havenhurst

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elder Island

Elder Island

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
All I Need

All I Need

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry