Sort by

Jerome1994 has logged 528 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rabid

Rabid

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Villains

Villains

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everybody’s Everything

Everybody’s Everything

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I See You

I See You

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mandela Effect

The Mandela Effect

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Arctic Dogs

Arctic Dogs

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Adam

Adam

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Countdown

Countdown

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Freaks

Freaks

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pink Wall

Pink Wall

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Teen Spirit

Teen Spirit

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Break-In

Christmas Break-In

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Geek Charming

Geek Charming

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frenemies

Frenemies

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Radioflash

Radioflash

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
16
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marvel Studios: Expanding the Universe

Marvel Studios: Expanding the Universe

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
½
Read the review Edit this entry