Jerome1994 has logged 66 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Body at Brighton Rock

Body at Brighton Rock

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Heartlock

Heartlock

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
I Spit on Your Grave: Déjà Vu

I Spit on Your Grave: Déjà Vu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
22
Outlaws

Outlaws

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
High Life

High Life

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drunk Parents

Drunk Parents

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thriller

Thriller

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Boo!

Boo!

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Silence

The Silence

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
Matriarch

Matriarch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry