RSS feed for Jerome1994

Jerome1994 has logged 47 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Starfish

Starfish

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Isabelle

Isabelle

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
The Poison Rose

The Poison Rose

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Assimilate

Assimilate

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
All Creatures Here Below

All Creatures Here Below

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Unseen

The Unseen

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
A Violent Separation

A Violent Separation

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Good Sam

Good Sam

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Silencio

Silencio

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hustle

The Hustle

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malibu Rescue

Malibu Rescue

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wine Country

Wine Country

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
A Dog's Journey

A Dog's Journey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Life Like

Life Like

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Breakthrough

Breakthrough

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Room for Rent

Room for Rent

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
I'll Take Your Dead

I'll Take Your Dead

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Convent

The Convent

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Clara

Clara

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dead Trigger

Dead Trigger

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little

Little

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mia and the White Lion

Mia and the White Lion

2018
×
Read the review Edit this entry