RSS feed for Jerome1994

Jerome1994 has logged 436 entries for comedy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Geek Charming

Geek Charming

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frenemies

Frenemies

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The Drone

The Drone

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mean Girls 2

Mean Girls 2

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
16
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Day Shall Come

The Day Shall Come

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Corporate Animals

Corporate Animals

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Medium

Medium

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scooby-Doo! Return to Zombie Island

Scooby-Doo! Return to Zombie Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tone-Deaf

Tone-Deaf

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sextuplets

Sextuplets

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry