RSS feed for Jerome1994

Jerome1994 has logged 22 entries for documentary films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Titicut Follies

Titicut Follies

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pick of the Litter

Pick of the Litter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil and Father Amorth

The Devil and Father Amorth

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Demon House

Demon House

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Amy

Amy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Earthlings

Earthlings

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bridge

The Bridge

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Faces of Death

Faces of Death

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Mountain Devil

Mountain Devil

2017
×
★½
Read the review Edit this entry