Sort by

Jerry171847 has logged 272 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Friday After Next

Friday After Next

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Next Friday

Next Friday

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Friday

Friday

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Inspection

The Inspection

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Devotion

Devotion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spirited

Spirited

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Old School

Old School

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry