• The Northman

  • RRR

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • Station Eleven

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

  • Boiling Point

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

  • Benedetta

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • The Sarah Vaccine

    ★★★★★

  • Boogie

  • Azor

  • Wonder Woman 1984

  • Drop Concert: the Motion Picture

  • Operation Christmas Drop

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Tenet

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Whitmer Thomas: The Golden One

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★★

  • Assassins

    ★★★★½

  • Downhill

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Assassin 33 A.D.

    ★★★½

  • Zola

    ★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★★★

  • Mister America

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Shaft

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★

  • Fyre Fraud

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Gotti

  • Eighth Grade

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Icarus

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Raw

  • The Revenant

    ★★★★

  • Sicario

  • Fifty Shades of Grey

    ★★

  • Victoria

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Her

    ★★★½

  • Machete Kills

    ★★★½