Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
We Are Marshall

We Are Marshall

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Hesher

Hesher

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
10

10

1979
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Val

Val

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Gleaming the Cube

Gleaming the Cube

1989
×
★★½
Edit this entry  
07
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Brooklyn's Finest

Brooklyn's Finest

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bullies

Bullies

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★
Edit this entry  
27
Night Shift

Night Shift

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Johnny Be Good

Johnny Be Good

1988
×
★★½
Edit this entry  
12
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★
Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Meatballs

Meatballs

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
30
All the Right Moves

All the Right Moves

1983
×
★★★★
Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Memory

Memory

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
You Can't Hurry Love

You Can't Hurry Love

1988
×
★★★★
Edit this entry  
17
Midnight Madness

Midnight Madness

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
16
2000 Mules

2000 Mules

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Saturday the 14th

Saturday the 14th

1981
×
★★★½
Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Silent Rage

Silent Rage

1982
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Edit this entry