Sort by

jerryhalen has logged 245 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★½
Edit this entry  
23
Christmas Is Canceled

Christmas Is Canceled

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Rich Little's Christmas Carol

Rich Little's Christmas Carol

1978
×
★★★★
Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
20
National Champions

National Champions

2021
×
★★
Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
18
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★★½
Edit this entry  
12
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Out Cold

Out Cold

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
05
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Edit this entry  
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Turkey Bowl

The Turkey Bowl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Metallica: Some Kind of Monster

Metallica: Some Kind of Monster

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★½
Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Vampires

Vampires

1998
×
★★★★
Edit this entry  
25
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★
Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
23
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★★½
Edit this entry  
18
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★½
Edit this entry