Sort by

jerryhalen has logged 18 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★★
Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Flags of Our Fathers

Flags of Our Fathers

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Sure Thing

The Sure Thing

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Trouble with the Curve

Trouble with the Curve

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Summer Catch

Summer Catch

2001
×
★★★½
Edit this entry  
10
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★★½
Edit this entry  
07
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Galveston

Galveston

2018
×
★★★½
Edit this entry