Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Rock-A-Doodle

Rock-A-Doodle

1991
×
★½
Edit this entry  
27
Rock & Rule

Rock & Rule

1983
×
★★
Edit this entry  
26
Black Light

Black Light

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Man On The Edge

Man On The Edge

2013
×
½
Edit this entry  
26
Robinson Crusoe

Robinson Crusoe

1997
×
★★
Edit this entry  
26
Robin and the 7 Hoods

Robin and the 7 Hoods

1964
×
★★½
Edit this entry  
26
Roadie

Roadie

1980
×
★★★½
Edit this entry  
25
An Ethics Lesson

An Ethics Lesson

2013
×
★★
Edit this entry  
25
Road to Zanzibar

Road to Zanzibar

1941
×
Edit this entry  
25
Road to Utopia

Road to Utopia

1945
×
★★
Edit this entry  
25
Cart

Cart

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Quick

Quick

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
Doberman Cop

Doberman Cop

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Road to Rio

Road to Rio

1947
×
Edit this entry  
24
Road to Bali

Road to Bali

1952
×
★½
Edit this entry  
24
Rivers 9

Rivers 9

2015
×
½
Edit this entry  
24
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rise of the Zombies

Rise of the Zombies

2012
×
★★
Edit this entry  
24
Prosta historia o morderstwie

Prosta historia o morderstwie

2016
×
Edit this entry  
23
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
Master

Master

2022
×
★½
Edit this entry  
23
Vendetta

Vendetta

2022
×
Edit this entry  
23
Fortress: Sniper's Eye

Fortress: Sniper's Eye

2022
×
½
Edit this entry  
23
9 Bullets

9 Bullets

2022
×
½
Edit this entry  
23
Memory

Memory

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
The Getaway King

The Getaway King

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Basic

Basic

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Riot

Riot

1997
×
★★★½
Edit this entry  
19
Rio Lobo

Rio Lobo

1970
×
★½
Edit this entry  
19
Rio Grande

Rio Grande

1950
×
★½
Edit this entry  
19
Riff-Raff

Riff-Raff

1991
×
★★★
Edit this entry  
18
Ride with the Devil

Ride with the Devil

1999
×
★★
Edit this entry  
17
Ana by Day

Ana by Day

2018
×
★½
Edit this entry  
17
Ride Lonesome

Ride Lonesome

1959
×
★½
Edit this entry  
17
Ride Like a Girl

Ride Like a Girl

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Ricochet

Ricochet

2011
×
½
Edit this entry  
17
Rialto

Rialto

2019
×
Edit this entry  
16
Age of Monster

Age of Monster

2015
×
½
Edit this entry  
16
Rhinoceros

Rhinoceros

1974
×
★½
Edit this entry  
16
Reversal of Fortune

Reversal of Fortune

1990
×
★½
Edit this entry  
16
Revenge of the Nerds IV: Nerds In Love

Revenge of the Nerds IV: Nerds In Love

1994
×
★★½
Edit this entry  
16
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
The Takedown

The Takedown

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Belgian Job

The Belgian Job

2012
×
★★
Edit this entry  
13
Return to the Blue Lagoon

Return to the Blue Lagoon

1991
×
½
Edit this entry  
13
Return to Paradise

Return to Paradise

1998
×
★★★½
Edit this entry  
13
Return of the Seven

Return of the Seven

1966
×
★½
Edit this entry