• Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★★

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Bird Box

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • The Nun

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Gerald's Game

    ½

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Edie

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★★

  • Sully

    ★★★★★

  • La La Land

  • Star Trek Beyond

    ★★★★★

  • Nerve

    ★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★★★

  • Me Before You

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★★★

  • Hush

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★★

  • Spectre

    ★★

  • The Martian

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★

  • Jurassic World

    ★★★★★