Sort by

Jess has logged 11 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Singles

Singles

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Entertain Me: A Film About the Deftones

Entertain Me: A Film About the Deftones

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry