Sort by

Jessica has logged 20 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fine Lines

Fine Lines

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Haywire

Haywire

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Self Discovery for Social Survival

Self Discovery for Social Survival

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry