• Nope

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Men

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Happening

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

  • The Power of the Dog

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • The Beta Test

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Mass

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Ted Skates

    ★★★★★

  • Host

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • The Night House

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★