Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Men

Men

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
We Bare Bears: The Movie

We Bare Bears: The Movie

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Edit this entry  
28
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Edit this entry  
07
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rent

Rent

2005
×
★★★
Edit this entry  
04
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry