• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Ice Age: Scrat Tales

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Laser Baby's Day Out

  • An Animated Short Where Pissed-Off Supes Kill Their Parents

  • I'm Your Pusher

  • Boyd in 3D

  • Nubian vs. Nubian

  • John and Sun-Hee

  • One Plus One Equals Two

  • The Boys Presents: Diabolical

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★½

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Come and Learn with Pibby!

  • Eternals

    ★★½

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Injustice

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Dug Days

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Yogurt Chase

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • No Sudden Move

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★½

  • 22 vs. Earth