RSS feed for Jesse_Wroe
  • Shirley

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Cats

  • Eli

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • The Painted Bird

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • First Love

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Masked Mutilator

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★

  • Bliss

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Golden Glove

    ★★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★½

  • All the Colors of Giallo

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Monos

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★½

  • In Fabric

    ★★★½

  • High Life

    ★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Asian Girls

    ★★★★

  • Possum

    ★★★½

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Border

    ★★★★

  • Boiled Angels: The Trial of Mike Diana

    ★★★★

  • Ghostland

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Luz

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Winchester

    ★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Fauve

    ★★★★

  • Trauma

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Purgatory Road

    ★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★½

  • Beast

    ★★★★

  • Before We Vanish

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★½

  • The Wild Boys

    ★★★★½