Jesse_Wroe has logged 46 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kaili Blues

Kaili Blues

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Film Like Any Other

A Film Like Any Other

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Corpse Mania

Corpse Mania

1981
×
★★★½
Edit this entry  
27
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★
Edit this entry  
26
Hard Labor

Hard Labor

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Being There

Being There

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Images

Images

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Life as a Fatal Sexually Transmitted Disease

Life as a Fatal Sexually Transmitted Disease

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Slayer

The Slayer

1982
×
★★★½
Edit this entry  
22
Plants

Plants

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Baal

Baal

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crocodile

Crocodile

1996
×
★★★
Edit this entry  
20
Suture

Suture

1993
×
★★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dangerous Men

Dangerous Men

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Married Woman

The Married Woman

1964
×
★★★★
Edit this entry  
15
Casa de Lava

Casa de Lava

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
For Ever Mozart

For Ever Mozart

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★
Edit this entry  
14
Casa de Lava

Casa de Lava

1994
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Legend of the Holy Drinker

The Legend of the Holy Drinker

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★
Edit this entry  
12
Before We Vanish

Before We Vanish

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Get Me Roger Stone

Get Me Roger Stone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Camouflage

Camouflage

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Double Exposure

Double Exposure

1982
×
★★★
Edit this entry  
09
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Scalpel

Scalpel

1977
×
★★★½
Edit this entry  
07
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Mark of the Devil

Mark of the Devil

1970
×
★★★★
Edit this entry  
07
An Actor's Revenge

An Actor's Revenge

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Opera

Opera

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
For Y'ur Height Only

For Y'ur Height Only

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Wind River

Wind River

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Psychos in Love

Psychos in Love

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bob le Flambeur

Bob le Flambeur

1956
×
★★★★
Edit this entry  
02
Illumination

Illumination

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Hansel & Gretel

Hansel & Gretel

2007
×
★★★½
Edit this entry