JesseCataldo has logged 22 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Under the Cherry Moon

Under the Cherry Moon

1986
×
★★★
Edit this entry  
28
Cooley High

Cooley High

1975
×
★★★
Edit this entry  
27
Awaara

Awaara

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Under the Sun

Under the Sun

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★
Edit this entry  
21
The Treasure

The Treasure

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★½
Edit this entry  
16
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jeremiah Johnson

Jeremiah Johnson

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gigi

Gigi

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Kaili Blues

Kaili Blues

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mustang

Mustang

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Cosmos

Cosmos

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mr. Blandings Builds His Dream House

Mr. Blandings Builds His Dream House

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Diary of a Chambermaid

Diary of a Chambermaid

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Chambermaid

Diary of a Chambermaid

1964
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Diary of a Chambermaid

The Diary of a Chambermaid

1946
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Stunt Man

The Stunt Man

1980
×
★★★★
Edit this entry