• All Too Well: The Short Film

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Plan B

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★½

  • In Fabric

    ★★★★

  • The Nun

    ★½

  • Boy Erased

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • The Parting Glass

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★

  • Blaze

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Juliet, Naked

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

  • Coco

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • mother!

    ★★½

  • Woodshock

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Veronica

    ★★½

  • Mary Shelley

    ★★½

  • Tulip Fever

    ★★

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

    ½

  • My Friend Dahmer

    ★★

  • Flower

    ★½

  • Hot Summer Nights

    ★★

  • Patti Cake$

    ★★★½