• Final Girl

    Final Girl

    ★★

    Not to be confused with "The Final Girls"... one is a lot of fun, the other is very mediocre.

  • Survivor

    Survivor

    ★★

    This had a great cast. That is all.

  • The Martian

    The Martian

    ★★★★

    The tone is not what I expected from a Ridley Scott film at all. Such fun.

  • Yakuza Apocalypse

    Yakuza Apocalypse

    ★★★★

    I have no idea what this was, but I think I liked it.

  • The Final Girls

    The Final Girls

    ★★★★

    Had to watch it again to show a friend :)

  • The Final Girls

    The Final Girls

    ★★★★

    I did not expect to even like this, but I fell in love with it!

  • Knock Knock

    Knock Knock

    ★★

    Interesting start, but then just got annoying.

  • Advantageous

    Advantageous

    ★★★★

    High concept sci-fi centered on women.

  • Slow West

    Slow West

    ★★★★

    Michael Fassbender is just... mmm.

  • Black Mass

    Black Mass

    ★★★½

    Welcome back Mr. Depp.

  • Turbo Kid

    Turbo Kid

    ★★★★

    What the... huh?

  • Mr. Holmes

    Mr. Holmes

    ★★★★

    Sir Ian McKellen, that is all.