Sort by

jessicacorrigan has logged 79 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry & Meghan

Harry & Meghan

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Creep

Creep

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
American Carnage

American Carnage

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Step Up 2: The Streets

Step Up 2: The Streets

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry