• Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • The House of Flowers: The Movie

    ★★★

  • Loki

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★½

  • Soul

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Fatman

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Rising Phoenix

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Crimes That Bind

    ★★★

  • Project Power

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • #Alive

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ½

  • The Hater

    ★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Time to Hunt

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Cuties

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★