Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Undone

Undone

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Loki

Loki

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry  
21
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
The House of Flowers: The Movie

The House of Flowers: The Movie

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Soul

Soul

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★½
Edit this entry  
21
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry