Jessica Erin has logged 125 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
A West Wing Special to Benefit When We All Vote

A West Wing Special to Benefit When We All Vote

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
08
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Believe Me

Believe Me

2014
×
★★½
Edit this entry  
07
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Ride with the Devil

Ride with the Devil

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The American President

The American President

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
One Against the Wind

One Against the Wind

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ride Like a Girl

Ride Like a Girl

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★
Edit this entry  
13
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Brave

Brave

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Judgment at Nuremberg

Judgment at Nuremberg

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
Rounders

Rounders

1998
×
★★½
Edit this entry  
26
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Up

Up

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
18
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
17
21

21

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Edit this entry