• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Bubble

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Lucy and Desi

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Mank

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★½

  • Downhill

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Courier

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★